درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : علی نصرتی
نویسندگان
نظرسنجی
عایا مطالب این وبلاگ مورد پسند شما بود؟؟؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شهدا
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 31 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، عکاس روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تلخ ترین عکسی که در این سالها گرفته، می گوید: "تلخ‌ترین لحظه‌ای كه در عكاسی داشتم و همراه با هق‌هق گریه عكس می‌گرفتم، دیدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یك جانباز در زیباكنار بود كه وقتی جانباز، هاشمی را دید، می‌خواست حرف بزند و نمی‌توانست. می خواست دست‌هایش را باز كند و به صورت حاج آقا بكشد ولی ...  اشکهای آقای هاشمی در آن لحظه همه را به گریه واداشت و من از لابلای اشکها و لبخندهای در هم آمیخته آن لحظات ناب به یاد كوه‌های آتشفشان افتادم كه وقتی راه خروجی برای گدازه‌های خود نمی یابند، فواره می‌كشند."

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، هاشمی، هاشمی رفسنجانی، mazeh، mahdi،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 29 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

فائزه هاشمی* - در برابر افکار تحمیلی و فشارهای گروه‌های خاصی ایستادگی کردم که به نظر می‌رسد عموم جامعه هم تفکراین گروه‌ها را قبول نداشتند چون اگر غیر از این بود این رفتارهای من نمی‌توانست ادامه یابد و به طور طبیعی توسط اکثریت جامعه پس زده می‌شد، نه تنها این‌طور نشد بلکه مورد استقبال نیز قرار گرفت حتی توسط بسیاری از خانواده‌های مذهبی.

برخی عرف‌ها در جامعه ما تحمیلی است، عرف تحمیلی هم فاقد ارزش است و ماندگار نمی‌تواند باشد. بنابراین من هم جایی که اعتقاد به آن عرف نداشته باشم و آن را منطقی و به نفع جامعه به ویژه زنان و دختران ارزیابی نکنم الزامی به رعایت آن نمی‌بینم. بعضی عرف‌ها خود به خود به وجود می‌آید و پایگاه ارزشی واقعی در جامعه دارند که من هم معمولا از آنها تبعیت می‌کنم. اما برخی عرف‌ها ساختگی است، تحمیلی است، در تضاد با حقوق انسان‌ها و به ویژه حقوق زنان است.

سال‌هاست که بسیاری از زنان اصولگرا هم روسری‌های رنگین‌شان از زیر چادرهایشان بیرون است. در این موارد به یاد نمی‌آورم پدرم به من تذکر داده باشد. ایشان ازهمان جوانی اهل زهد فروشی نبودند وآنچه را که بودند نمایش می دادند خب واضح است که من هم اینگونه نباشم و از ریاکاری خوشم نیاید. ولی موضوعات دیگری بوده که تذکر دریافت کرده‌ام.برای مثال در روزنامه زن، مثلا چرا فلان موضوع تیتر یک شد و به صفحه دوم نرفت. توصیه، تذکر و گاهی هم تشر از ایشان دریافت کرده‌ام چون ایشان هم از همان جوانی هم اهل ریا و زهد فروشی نبودند و آنچه را که بودند نمایش می دادند خب واضح است که من هم اینگونه نباشم.

به خاطر نمی‌آورم هیچگاه اصولگرا بوده باشم یا کسی مرا اصولگرا خطاب کرده باشد، البته منظورم اصولگرا در چارچوب تقسیم‌بندی‌های سیاسی است. من از همان زمانی که وارد فعالیت‌های اجتماعی و بعد از آن هم وارد مجلس شدم همیشه مورد غضب گروه‌های افراطی راست قرار داشتم. گروه‌های فشار هیچ‌وقت نسبت به من در مخالفت و برخورد کوتاهی نکرده‌اند. در ایام تبلیغات مجلس پنجم به برنامه‌های تبلیغاتی و سخنرانی‌های من حمله می‌کردند. شما اگر گذشته را مرور کنید متوجه می‌شوید که این ابراز لطف‌ها مسبوق به سابقه است و از همان دهه 70 مورد غضب اینها بوده‌ام. بنابراین من تغییر رفتار ندادم و از همان ابتدا انگار که اصلاح‌طلب بودم. حزب کارگزاران هم که من فعالیت سیاسی‌ام را با آن شروع کردم یک حزب اصلاح‌طلب بود. اما از سال 88 که تکنولوژی و کانال‌های اطلاع‌رسانی گسترده‌تر وعمومی‌تر شد و در نتیجه رفتارها بیشتردیده وشنیده شد و مردم بیشتر آگاه شدند و‌گرنه من همان هستم که بودم.

اتفاقی که در هشت سال اخیر و به ویژه از سال 88 به بعد رخ داد این بود که جامعه متوجه شد شایعات و اتهاماتی که درباره آقای هاشمی و خانواده‌اش در طول این سال‌ها گفته شده صحت ندارد و اگر این دوره هشت ساله بلایی برای کشور و مردم بود این ویژگی مثبت را داشت که خیلی چیزها برملا شد، بسیاری از واقعیت‌ها از زیر ابرهای دروغ و تهمت بیرون آمد و ذات و ماهیت بسیاری آشکار شد.در واکنش به شایعاتی درباره خانواده هاشمی}مگر آقای بهشتی نگفته بودند آسیاب به نوبت؟ کم درباره ایشان مطالب نادرست گفته می‌شد؟ به اعتقاد من شایعات بدون دلیل ساخته نمی‌شوند. این‌گونه شایعات معمولا برای افراد تاثیرگذار و بانفوذ و مقتدردر نهایت بی‌اخلاقی ساخته می‌شوند تا بتوانند هر زمان که نیاز باشد با تخریب شخصیتی آنها رقبای خود را از صحنه خارج کنند وبعضی نیز با ترویج شایعات برای خود، کار، اموال و سرمایه خود امنیت ایجاد می‌کنند.

پدرم فقط یکبار به ملاقاتم در زندان آمدند. ماه دوم بود که البته به عنوان ملاقات هم نیامدند. مهدی هم آن زمان زندان بود و می‌خواست در مورد خاصی با ایشان مشورت کند که ضمن دیدن مهدی با من هم ملاقات داشتند.

هیچ‌وقت زندان رفتن نگرانم نمی‌کرد. تجربه عجیب و گرانبهایی بود و خدا را شکر می‌کنم. هنوز هم به عنوان بهترین مقطع زندگی‌ام به آن نگاه می‌کنم و از کسانی که این فرصت را برایم ایجاد کردند ممنونم. زندان دنیای دیگری به روی من باز کرد. فکر می‌کنم روحیه خودم بود که تحدید را برایم به فرصت تبدیل کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، هاشمی، هاشمی رفسنجانی، مازح، مصطفی مازح، mazeh، mahdi،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 29 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

وقتی امام سوار بنز شدند+عکس

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، mazeh، mahdi، هاشمی، هاشمی رفسنجانی،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 23 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

 " برای مردی كه با آبرویش برای مردم آمد"

وقتی كه نگاه آئینه ها از رنگ شدن های دروغین آدمكها، دل شكسته می شود.

سادگی نگاه تو، نور این خانه شد.«شور شد».

حس آن مرد آمد. باران هم آمد. نمی دانم چرا نمی گذارند ما بخوانیم باز باران با ترانه....

ای مرد! معصومیت نگاه تو، دل شكستمان كرد.

امّا این خانه تو را باز هم دارد. پس نگرانیم كمتر است.

وقتِ آبرو دادنت كه شد.

صبر آسمانیت،نگاه بارانیت وهمراهی با نور خورشید

در هوای خانمان، دوباره بر آئینه های كدر شده تابید.

تقدیم به تو ای مرد ...

(متن نامه جوان ایلامی به رئیس مجمع شخیص مصلحت نظام)

نوع مطلب :
برچسب ها : هاشمی، شهدا، مازح، مصطفی مازح، mazeh، هاشمی رفسنجانی، mahdi،
لینک های مرتبط :


 حالا د‌یگر استاد‌ آن برو بیای گذشته را ند‌ارد‌. شاید‌ به همین د‌لیل است که از آیت ا... یزد‌ی پابه سن گذاشته تا محسن غرویان جوان زبان به انتقاد‌ و اعتراض از آیت‌ا... مصباح پرد‌اختند‌ و شاید‌ هم این انتقاد‌ات زمینه ساز قد‌است زد‌ایی از فرد‌ی است که برای د‌هه‌های متماد‌ی شاگرد‌ان زیاد‌ی را تربیت کرد‌ه و د‌ر جایگاه مرشد‌ی پیر برای مرید‌انی جان برکف قرار گرفته است‌.

به گزارش اعتدال روزنامه قانون در ادامه گزارش خود نوشت: آیت ا... مصباح که بعد‌ از انقلاب موسسه آموزشی و پ‍ژوهشی امام خمینی(س) را تاسیس و چهره‌های بسیاری را د‌ر آنجا تربیت کرد‌‌، قبل از انقلاب نیز با مد‌یریت حوزه علمیه حقانی شاگرد‌ان بسیاری را تربیت کرد‌ه است. برخی از موثرترین چهره‌های امنیتی و قضایی سه د‌هه گذشته از تربیت یافتگان مکتب حقانی هستند‌. محسن غرویان که خود‌ را از شاگرد‌ان گروه ج آیت ا... مصباح می‌د‌اند‌ د‌ر گفت وگویی با ماهنامه نسیم بید‌اری اتهاماتی را به استاد‌ خود‌ وارد‌ کرد‌ه بود‌ که با وجود‌ سپری شد‌ن حد‌ود‌ د‌و هفته از انتشار این نشریه د‌یروز با واکنش قاسم روانبخش د‌یگر شاگرد‌ استاد‌ مواجه شد‌.

 معمای زیر زمین موسسه

 غرویان که از مد‌رسین جوان و شهیر حوزه علمیه قم است د‌ر این مصاحبه د‌ر پاسخ به این سوال که جریان جد‌ا شد‌ن شما از آیت‌ا... مصباح یزد‌ی چیست؟ چنین پاسخ د‌اد‌ه است: ایشان از نظر علمی، حق استاد‌ی به گرد‌ن بند‌ه د‌ارند‌ ولی سر این مسائل افراطی که د‌ر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (س) اتفاق افتاد‌، من د‌یگر نتوانستم د‌ر مسائل سیاسی و اجتماعی با آنها همکاری د‌اشته باشم و استعفای خود‌م را نوشتم و استعفای مکتوب من هم آنجا موجود‌ است. چون اینها وارد‌ جریانات سیاسی شد‌ند‌، مثل جریان بر هم زد‌ن سخنرانی آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی د‌ر حرم حضرت معصومه (س) د‌ر 15 خرد‌اد‌ سال 85.

وی د‌ر اد‌امه به موضوع مهمی اشاره می کند‌. موضوعی که برای نخستین بار د‌ر مورد‌ آیت ا... مصباح مطرح شد‌. غرویان گفت: یک کارهای خیلی شد‌ید‌ افراطی د‌ر آنجا انجام می‌شد‌؛ مثلا د‌ر زیرزمین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (س)، یک اتاقی بود‌ که اتاق محکمه و اتاق تفتیش عقاید‌ بود‌ و آنجا برخورد‌های خیلی غیر اخلاقی با افراد‌ می‌کرد‌ند‌؛ برخورد‌ها به خاطر مسائل سیاسی و اجتماعی بود‌ که حالا من فعلا بنا ند‌ارم آنها را خیلی باز کنم و توضیح د‌هم؛ از نظر سیاسی و اخلاقی من نتوانستم آن روش‌های تند‌ و افراطی و نیز بد‌ اخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی آنان را تحمل کنم، لذا اد‌امه همکاری ند‌اد‌م و استعفا کرد‌م.

 رویه ایشان غیر اخلاقی است

پس از این مصاحبه، قاسم روانبخش عضو هیات علمی‌موسسه امام خمینی(س) واکنش نشان د‌اد‌ و ضمن اینکه آقای غرویان را از د‌وستان سابق خود‌ خواند‌،گفت: واقعا نمی‌د‌انم چه سر وی آمد‌ه و کارش به کجا کشید‌ه شد‌ه است که اینگونه علیه استاد‌ خود‌ مواضع تند‌ و غیراخلاقی و آنهم بر اساس یکسری مطالب غیر واقعی و بی اساس می‌گیرد‌. وی همچنین افزود‌: ماجرای آقای غرویان بسیار مفصل است که نه د‌ر این فرصت می‌توان به‌صورت کامل به آن پرد‌اخت و نه اخلاق اقتضا می‌کند‌ که ما پروند‌ه یک فرد‌ی را صرفا به‌خاطر اینکه علیه موسسه و علامه مصباح یزد‌ی و شاگرد‌انش اظهاراتی را ولو بی اساس بر زبان جاری کرد‌ه است، افشا کنیم. اما به نظر می‌آید‌ که اگر به برخی از این سخنان پاسخ د‌اد‌ه نشود‌، وی این رویه غیراخلاقی خود‌ را اد‌امه د‌هد‌ و همچنان موجبات تشویش افکار عمومی‌را فراهم کند‌.

 تهد‌ید‌ به انتشار اسناد‌ و فیلم‌هاوی د‌لایل اخراج آقای غرویان از موسسه امام خمینی(س) را متعد‌د‌ د‌انست و اظهار د‌اشت: موسسه نمی‌تواند‌ به‌خاطر اظهارات بی اساس و غیرواقعی یک فرد‌، رفتار احساسی از خود‌ نشان د‌هد‌ و اسرار شخصی و محرمانه آن فرد‌ را فاش کند‌. مسائل د‌رباره آقای غرویان متعد‌د‌ است که منش اخلاقی و معنوی حضرت علامه مصباح یزد‌ی و رویکرد‌ د‌ینی موسسه به ما اجازه انتشار اسناد‌ د‌ر این رابطه را نمی‌د‌هد‌. روانبخش برای د‌ومین بار تاکید‌ کرد‌: اگر آقای غرویان تمایل د‌ارند‌ واقعیت‌ها د‌ر اختیار رسانه قرار گیرد‌، لطفا رضایت د‌هند‌ تا برخی اسناد‌ و فیلم‌هایی که از او د‌ر موسسه موجود‌ است. د‌ر اختیار رسانه‌ها قرار گیرد‌.


 مگر موسسه سازمان امنیتی است؟!
 بعد‌ از انتشار مصاحبه قاسم روانبخش د‌ر تماسی با آیت ا... محسن غرویان نظر وی را د‌رباره این مصاحبه به‌خصوص بخش مربوط به انتشار اسناد‌ و مد‌ارک جویا شد‌یم. غرویان با تاکید‌ بر اینکه نمی خواهد‌ با پاسخ‌های مفصل به تنش به‌وجود‌ آمد‌ه د‌امن بزند‌‌، گفت: آقای روانبخش سخنگوی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(س) نیست و حق ند‌ارد‌ از جانب آن موسسه سخن بگوید‌. وی د‌ر اد‌امه تصریح کرد‌: اگر مبنای ارزیابی ما سخنان آقای روانبخش باشد‌‌، باید‌ این پرسش را مطرح کنیم که مگر موسسه امام خمینی(س) سازمان امنیتی است که اسناد‌ شخصی افراد‌ را نگه می د‌ارد‌. غرویان با اشاره به تماس خود‌ با یکی از اعضای هیات رئیسه موسسه تاکید‌ کرد‌: حاج آقای فیاضی با صراحت گفتند‌ که نظرات آقای روانبخش شخصی است و ربطی به موسسه امام خمینی(س) ند‌ارد‌. این مد‌رس د‌انشگاه د‌ر عین حال بخش‌هایی از سخنان آقای روانبخش را د‌روغ خواند‌ و د‌رباره آنها توضیحاتی به د‌اد‌.

 غرویان فضا را تلطیف کرد‌
 محسن غرویان همچنین با صد‌ور بیانیه ای سعی کرد‌ فضا را تلطیف کند‌‌. وی که گفته بود‌ برخورد‌های صورت گرفته د‌ر زیر زمین موسسه توام با بد‌ اخلاقی و پرخاشگری بود‌؛ اما د‌ر حد‌ د‌اد‌گاه تفتیش عقاید‌ نبود‌ د‌ر بیانیه خود‌ تاکید‌ کرد‌: مقصود‌ اصلی این جانب د‌ر آن مصاحبه از رفتار‌های غیر اخلاقی، بیان برخی تند‌روی‌های سیاسی بود‌ه و هیچ منظور د‌یگری ند‌اشته ام.

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، هاشمی، mazeh، mahdi، مصباح،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 20 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

مَشـــاییٌ مِنّــی و أنا مِن مَشـــایی !!!

منابع حدیث:

( تِرتِر مَمُود جلد6صفحه66)

(تِلمُود مَشاء جلد9 فصل فتنه)

من و جدایی از اسفنــــــدیار ... هرگز ...!!! هرگز!!!

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، mazeh، هاشمی، mahdi، روحانی،
لینک های مرتبط :


جمعه 18 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

کوتاه از به مجمع رفتن محمود-طنز و کاریکاتور:
جلسه اول
آیت ا... هاشمی: بحمدا... در این انتخابات شاهد حضور پرشور ملت بودیم. همه دست به دست هم دادند تا جریان اعتدال به پیروزی برسد.
احمدی نژاد از صندلی بلند می‌شود، فنجان شیشه‌ای را به زمین می‌کوبد و به حالت قهر جلسه را ترک می‌کند.
هاشمی: ایشان مشکل خاصی داشتند؟
یکی از اعضا: نه ... چیزی نیست. بنده خدا توی وضعیتی هست که نیاز به توجه بیشتر داره!
جلسه دوم
یکی از اعضای مجمع در حال قرائت گزارش:
- بدهی دولت به بانک مرکزی در سال گذشته ...
احمدی‌نژاد سعی می‌کند با خوردن چای آلودگی صوتی ایجاد کند فلذا چای را هورت هورت کشان بالا می‌کشد و زیرچشمی به جمع نگاه می‌کند. نگاه همه اعضا به سمت او بر می‌گردد. احمدی‌نژاد با لبخند فاتحانه‌ای فنجان را می‌گذارد روی میز.
- بله عرض می‌کردم... بدهی دولت به بانک مرکزی در سال گذشته در حدودِ ...
احمدی‌نژاد از جیبش بادکنک در می‌آورد، باد می‌کند و زیر میز می‌ترکاند. در اثر این حادثه چهار عضو مجمع در دم  و در بازدم با مشکل جدی مواجه می‌شود و قس علی هذا!
- اگه آقای احمدی‌نژاد اجازه بدهند بنده ادامه گزارش رو قرائت کنم.
احمدی‌نژاد: بنده خواستم جلسه از این خشکی دربیاد. شما بفرمایید ادامه بدهید.
- بدهی دولت به بانک مرکزی ...
رئیس دولت دهم در موبایلش آهنگیplay می‌کند و گوشی را می‌گذارد روی میز و همراه با ریتم آن سر تکان می‌دهد: چون صید به دام تو به هر لحظه شکارم ... ای طرفه نگارم
ختم جلسه اعلام می‌شود.
جلسه سوم
هاشمی: امروز آقای احمدی‌نژاد حضور ندارند، کسی خبری از ایشان ندارد؟
یکی از اعضا: تا دقایقی پیش حضور داشتند، حوصله‌شان سر رفت، رفته‌اند هلی‌کابل بازی.
هاشمی: هلی‌کابل بازی همان پیتزاست که جوانان می‌خورند؟
- نخیر. یک نوع بازی‌است که رئیس جمهور سوار هلی‌کوپتر می‌شود و به خلبان دستور می‌دهد تا هلی‌کوپتر را به کابل‌های فشار قوی گیر بدهد، سپس سرنشینان سعی می‌کنند تعادل خود را داخل اتاقک حفظ کرده و به زمین سقوط نکنند!
آیت ا... هاشمی با تاسف از پنجره بزرگ مجمع به بیرون نگاه می‌کند که هلی کوپتر احمدی‌نژاد به کابل گیر کرده و او هم دارد از داخل هلی کوپتر برای اعضا دست تکان می‌دهد. رئیس مجمع سرش را رو به آسمان می‌کند و می‌گوید: خدایا من چه گناهی به درگاهت کردم؟ این چرا تموم نمیشه آخه!؟

 

جلسه چهارم
احمدی نژاد وارد جلسه می‌شود. یک صندلی خالی پیدا می‌کند و می‌خواهد بنشیند که محسن رضایی دبیر مجمع می‌گوید: اینجا  جای آقای ناطقه. به ناچار می‌آید روی آخرین صندلی خالی مجمع بنشیند که لاریجانی می‌گوید: اینجا جای رحمانی فضلیه. احمدی‌نژاد می‌گوید: رحمانی فضلی که عضو مجمع نیست! لاریجانی می گوید: ربطی نداره. من همیشه فرض می‌کنم رحمانی فضلی پیشمه.
احمدی‌نژاد: دیگه صندلی نداریم، جون علی بذاربشینم.
لاریجانی: به جان دکتر نمیشه. تو مرکز تحقیقات استراتژیک صندلی هست، برو از اونجا بیار.
احمدی نژاد برای آوردن صندلی به اتاق تحقیقات استراتژیک می‌رود، همینطور که در خیال خودش مشغول انتخاب صندلی است اعضای مجمع می‌آیند در را قفل می‌کنند و می‌روند تا با خیال راحت جلسه مجمع را برگزارکنند.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، MAZEH، MAHDI، هاشمی، مجمع،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 17 مرداد 1392 :: نویسنده : علی نصرتی

بسمه تعالی

روز پنج شنبه از ماه رمضان است و عید سعید فطر در ایران و دیگر کشور های اسلامی در روز جمعه خواهد بود.

امید است بر همگان مبارک باشد.

( به نقل از سایت آیت ا.. سیستانی(حفظه ا..) )

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : mazeh، mahdi، عید فطر، فطر، شهدا، مازح، مصطفی مازح،
لینک های مرتبط :


روابط عمومی سایپا با صدور بیانیه ای اظهار داشت:

برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین,

پراید را به اسرائیل صادر خواهیم کرد...!!!

 

بنده به شخصه از مسئولین سایپا نهایت سپاس رو دارم و اینکه بفکر هستن و این سلاح(پراید) رو اول رو ملت ایران تست کردن جواب گرفتن بعد باهاش میخوان جمعیت اسرائیل(فلسطین اشغالی) رو کم کنن واقعا ممنون

ما مچکریم مدیر عامل سایپا!!!

ما مچکریم مسئولین پیگیر...!

نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا، مازح، مصطفی مازح، mazeh، mahdi، مهدی، فلسطین،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic